IMG_0841شهردار گچساران در همایش علمی ،تخصصی بازآفرینی شهری پایدار که با حضور ریئس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ،معاون وزیر راه و شهرسازی،معاون مسکن شهری بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و جمعی از مسئولین استانی و شهرستانی در سالن اجتماعات شرکت بهره برداری نفت و گاز گچساران بر گزار شد اظهار داشت: هدف از این همایش یک تشریک مساعی و همفکری که در راستای اجرای پروژه های محرک که بتواند توسعه در را بافت فرسوده ایجاد کند.

اردلان زینل زاده با اشاره با اینکه بافت فرسوده در شهر دوگنبدان بالغ بر ۱۶۰هکتار میباشد که در سال ۱۳۸۲ به عنوان اولین بافت فرسوده شهری استان که در کمیسیون ماده ۵ مصوب شد افزود: بافت فرسوده شهر دوگنبدان همچنین بعنوان واقعی ترین بافت شهری استان است آنهم بدلیل  شاخصه های اصلی بافت فرسوده از جمله استحکام بنا،ریزدانگی قطعات تفکیکی،نفوذناپذیری،عدم دسترسی مناسب  که این شاخصه ها بخوبی در بافت فرسوده شهر دوگنبدان نمایان است.

شهردار گچساران تصریح کرد :بجزء این سه شاخصه  اصلی،بافت فرسوده این شهر دارای دو شاخصه دیگر شیب تند، بافت سنگی زمین هم می باشد.

زینل زاده عنوان کرد: از مهمترین پروژه های متحرک در این بافت که نه تنها دسترسی را برای شهروندان تسهیل می کند بلکه باعث کاهش ترافیک و همچنین موجبات تحرک و ایجاد ارزش افزوده میگردد و اگر ما بتوانیم اقداماتی انجام بدهیم تا برای شهروندان عزیز مقرون به صرفه باشد که  واحد مسکونی خودشان را تخریب و نوسازی کند قطعا شاهد رونق و شکوفایی و پویایی در این مناطق خواهیم بود.

وی احداث رینگ منطقه پربالی،محله سادات و جابجایی ۱۳۰۰ واحد مسکونی و ساماندهی خیابان شهید بلادیان را مهمترین پروژه های که باعث تحرک بخشیدن در بافت فرسوده شهر دوگنبدان می شود نام برد.

زینل زاده در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه  ساکنین  و شهروندان گرانقدر ما در این مناطق از قشر مستضعف و محرومی هستند امید است با یک اعتبار مناسب معضلات و مشکلات حاد بافت فرسوده را با تدبیر مسئولین اهم از نماینده  پرتلاش و دلسوز شهرستان و همچنین معاون وزیر جهت انتقال و ارائه مشکلات به اشکال مختلف به وزارتخانه مربوطه مرتفع گردد و شهرداری هم با تمام توان بصورت شبانه روزی  برای عمران شهری بخصوص در بافت فرسوده آماده خدمات رسانی به شهروندان و ساکنین این مناطق می باشد.